Norsko

14. 8. neděle

Etne, Tau, Idsal"Velrybí plotna" jak ji pojmenoval Jirka

Den začínal v poledne. Vrátili jsme se na hlavní silnici a u města Etne jsme hledali na mapě vyznačené výkrumpy. Nenašli jsme je, ale chvíli jsme se vyhřívali na krásné velrybí plotně.

Dnes jsme absolvovali dva trajekty. První z Ropeidu do Sandu a druhý z Nesviku do Hjelmelandu. Tam jsem si s Blanďou koupila zmrzlinu a Jirka nahazoval z mola a zabrala mu treska.

Za městem Tau jsme hledali výkrumpy a tentokrát jsme je skutečně našli. Nacházely se na velké plotně na břehu moře, byly krásné, červeně obtažené a některé tak velké, že se mi nevešly na displej foťáku, ani když jsem natáhla ruce nad hlavu. Prošli jsme se po kamínkové pláži a kochali se výhledem na otevřené moře s několika ostrůvky na obzoru. Ale nepobyli jsme dlouho, hned jsme se vydali hledat tábořiště, protože sluníčko už bylo nízko.

 

výkrumpy zase koukaj do vody...

 

pohled na Atlantik

Viděli jsme plovoucího tuleně v moři.

Zastavili jsme se na ostrově Idsal, na malém plácku v křoví, kde to ani nebylo zrovna rovné, kousaly nás muchničky, ale Svítilové už hodinu fudlali, že chtějí spát, tak jsme tam museli zůstat. Teda museli - nic bychom nemuseli, ale nikdo neřekne nic jednoznačně, všichni se přizpůsobují a obětují a dělají, že jim nic nevadí, a trpějí se, atd. Takže jsem byla ráda, že na mně ještě nic nezáleží, a můžu si bejt hezky sama pro sebe frackovsky naštvaná.

Další: Preikestolen, Lysefjord

web&design Eliška 2005, údržba Yuhů 2008