Norsko

11. 8. čtvrtek

Jeden z odpočinkových dní. Snídali jsme fiskepuding, ale byli jsme u stolu bez Jirky. Ten jel ráno autobusem do Oddy, a tam chytnul stopa přímo do Notodenu kde si pak vyzvednul opraveného Pamponě. Zaplatil za to 9600 NOKů.

My jsme byli celý den doma. Medvěd sice každou chvíli prohlásil, že teda ahoj a že jde na Mnišské schody, ale protože většinou dostal odpověd „ahoj, tak si teda jdi“, tak nikam nešel.

Odpoledne přišel chlápek z Novasolu, aby se domluvil, kdy má přijít odečíst elektriku. Tak dostal Becherovku :-) Medvěd si hnedka přinesl svoje prospekty o skalním výčnělku v Tyssedalu a ukazoval mu je se slovy: „Tyssedal - fantastiš!“ Pán se ptal, jestli už jsme tam teda byli. Ne, ale je to fantastiš.přístaviště

u pošty v LofthusuK večeru jsme potřebovali hodit pohledy do schránky, tak jsme si celá rodina plus Medvěd (který se ale hned odpojil) udělali procházku po Lofthusu. Fotili jsme si sady, překládali si z angličtiny naučné tabule, procházeli se po molu (to byla hrůza, jak se to houpalo – myslela jsem, že se odtamtud nikdy nedostanu, protože jsme se nedokázala pohnout), prohlíželi si pojízdné vetešnictví a jedli maliny.

Jirka už se mezitím vrátil, ale zase nebyl doma, protože jel ukázat autíčku fjord. Šly jsme s Blankou za ním, ale zase jsme žádnou rybu nechytily. Jeli jsme pak za tmy dokonce ještě do Kinsarviku, ale tam taky žádný úlovek…

Další: Tyssedal

web&design Eliška 2005, údržba Yuhů 2008